A něco z událostí domácích...

26. 10. 2007 10:58:18
Má být postavena Kaplického knihovna? A kde? Mají být Rusové v Brdech? A fenka měla vyhřezlou dělohu...

„Útok na uměleckou svobodu!“ – křičeli mnozí, když se zdálo, že knihovna pana Kaplického nebude na Letné.

Nonsens.

Svoboda je, když si někdo něco naplánuje a pak na svém majetku, na svém pozemku, za své peníze, či za peníze, které mu někdo dobrovolně daruje, si to postaví či vystaví.

Svoboda není, když já si něco naprojektuji a pak na veřejném pozemku mi to musí někdo za peníze daňových poplatníků vystavět. To je svévole.

Pan Kaplický legitimně vyhrál onu soutěž, zdá se. Ale to neznamená, že daňoví poplatníci mu musí onu stavbu nutně financovat. O tom, zda budou či nikoli, smějí rozhodnout jen jejich zástupci.

„No Taxation without Representation!“ – Žádné daně bez zastoupení! To je odvěká zásada svobodné společnosti. Pár králů, monarchů a jiných nabobů se jí v dějinách vzpíralo, a proto přišli o hlavy. Na to nezapomeňte, ctihodní páni architekti! Ano, jste odborníci a architektuře rozumíte lépe než my, prostý lid. Ale o utrácení našich peněz nebudete rozhodovat vy, nýbrž my, prostý lid, prostřednictvím svých zvolených zástupců. Jinak ale se svými penězi a na svém pozemku si můžete dělat cokoli.

Můj osobní názor: Kaplického knihovna je skvělé dílo, skutečně skvělé, ale naprosto nevhodné pro centrum Prahy. Je však geniálně vhodné pro jiné místo, důstojné, rovněž národní. Kam jinam má patřit Národní knihovna než na národní kopec?

Kaplického knihovnu na Říp!

Chobotnice? Blob? Chrchel? Nikoli, bradavka! Co je rozhledna na Ještědu, to Kaplického knihovna na Řípu!

* * *

Mají být ruští vojáci – vedle těch amerických – na radaru v Brdech? Ano, se souhlasem české vlády a českého parlamentu. A recipročně: čeští vojáci na vybraných ruských základnách v Rusku.

My, stoupenci protiraketové obrany jsme vždy tvrdili, že není primárně namířena proti Rusku, nýbrž proti tyranským vládám s nevyzpytatelnými režimy a případnými šílenci v čele. Takže ruští pozorovatelé jsou O.K. Neozbrojeni. V případě, že by se v Rusku něco semlelo a k moci se dostal nikoli upřímný demokrat jako pan Putin, nýbrž nějaký perfidní, cynický ex-plukovník KGB a radar by zaznamenal podivné raketové aktivity na území Ruska, lze tu neozbrojenou hrstku ruských vojáků na našem území rychle, ehm, neutralizovat.

Takže ano, pane Putine, my nemáme co skrývat, klidně ať hrstka vašich důstojníků do Brd přijede. A my se na oplátku podíváme na vaše základny – a začneme v tom mamutím podzemním bunkru velitelského a řídícího střediska pro vedení jaderné války, jež máte v útrobách hory Jamantau na Uralu. Potřebujeme totiž zjistit, jakou megatonáž nasadit pro úspěšnou penetraci, abychom v případě nutnosti mohli obsah toho bunkru, ehm, neutralizovat.

* * *

Tak nám včera TV Nova ukázala fenku, jež měla vyhřezlou dělohu. Dojemné - jako přejeté koťátko!

Když měla fenka vyhřezlou dělohu, nejedno oko laskavých diváků TV Nova ukáplo slzičku. Když je však kovovou, chladnou, ostrou kyretou vyškrábaná děloha ženy nebo dívky, aby bylo zabito její malé dítě – jak se to dennodenně děje na našich gynekologických klinikách – nechává to TV Novu a její diváky chladnými. Chladnými, jako ta kyreta.

Vyhřezlá děloha fenky – jímavá story. Masakr neviňátek v dělohách žen – nezájem, trivialita, non-story.

Symptom i epitaf naší civilizace zároveň.

Autor: Roman Joch | pátek 26.10.2007 10:58 | karma článku: 22.19 | přečteno: 2411x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

František Skopal

Vítejte v době teroru většiny menšinami!

Žijeme ve velmi zvláštní době, v níž se jevy, stojící mimo normu, začínají prosazovat jako norma pro celou společnost. Na základě toho se ale pak relativně normální společnost, stává sama postupně nenormální.

24.6.2019 v 14:59 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 41 | Diskuse

Beata Krusic

Tajemný proutník

Muž, o kterém se dnes zmíním, patřil k absolutní špičce ve svém oboru. Už jako malou holku mě k němu přitáhlo "cosi" tajemného a neosvětleného, vyzařující z jeho bytosti.

24.6.2019 v 13:17 | Karma článku: 12.19 | Přečteno: 339 | Diskuse

Olga Pavlíková

Pochopí někdy Bureš, vo co go?

„Je to zvláštní, dáváme pořád více peněz a nestačí to“, cituji ze záhlaví článku uvedeného v závěru blogu slova našeho premiéra.

24.6.2019 v 12:54 | Karma článku: 21.24 | Přečteno: 542 | Diskuse

David Vlk

Díky pane Svěráku a Vy ostatní.

O Češích se vždycky říkalo, že jsou to takoví knedlíkáři, co sedí doma a nechají si toho hodně líbit. Že prostě nadřazují svůj smradlavý klídek a teplíčko za věci veřejné.

24.6.2019 v 8:46 | Karma článku: 29.63 | Přečteno: 1262 | Diskuse

Eliška Anna Kubičková

Zdravější potraviny?

Taky jste si všimli, že rohlík loupák, který jsme v dětství považovali za velkou pochoutku, nemá s tím původním loupákem nic společného?

23.6.2019 v 23:53 | Karma článku: 20.47 | Přečteno: 483 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4458
Roman Joch, ředitel Občanského institutu, www.obcinst.cz

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

více

Najdete na iDNES.cz