Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

A něco z událostí domácích...

26. 10. 2007 10:58:18
Má být postavena Kaplického knihovna? A kde? Mají být Rusové v Brdech? A fenka měla vyhřezlou dělohu...

„Útok na uměleckou svobodu!“ – křičeli mnozí, když se zdálo, že knihovna pana Kaplického nebude na Letné.

Nonsens.

Svoboda je, když si někdo něco naplánuje a pak na svém majetku, na svém pozemku, za své peníze, či za peníze, které mu někdo dobrovolně daruje, si to postaví či vystaví.

Svoboda není, když já si něco naprojektuji a pak na veřejném pozemku mi to musí někdo za peníze daňových poplatníků vystavět. To je svévole.

Pan Kaplický legitimně vyhrál onu soutěž, zdá se. Ale to neznamená, že daňoví poplatníci mu musí onu stavbu nutně financovat. O tom, zda budou či nikoli, smějí rozhodnout jen jejich zástupci.

„No Taxation without Representation!“ – Žádné daně bez zastoupení! To je odvěká zásada svobodné společnosti. Pár králů, monarchů a jiných nabobů se jí v dějinách vzpíralo, a proto přišli o hlavy. Na to nezapomeňte, ctihodní páni architekti! Ano, jste odborníci a architektuře rozumíte lépe než my, prostý lid. Ale o utrácení našich peněz nebudete rozhodovat vy, nýbrž my, prostý lid, prostřednictvím svých zvolených zástupců. Jinak ale se svými penězi a na svém pozemku si můžete dělat cokoli.

Můj osobní názor: Kaplického knihovna je skvělé dílo, skutečně skvělé, ale naprosto nevhodné pro centrum Prahy. Je však geniálně vhodné pro jiné místo, důstojné, rovněž národní. Kam jinam má patřit Národní knihovna než na národní kopec?

Kaplického knihovnu na Říp!

Chobotnice? Blob? Chrchel? Nikoli, bradavka! Co je rozhledna na Ještědu, to Kaplického knihovna na Řípu!

* * *

Mají být ruští vojáci – vedle těch amerických – na radaru v Brdech? Ano, se souhlasem české vlády a českého parlamentu. A recipročně: čeští vojáci na vybraných ruských základnách v Rusku.

My, stoupenci protiraketové obrany jsme vždy tvrdili, že není primárně namířena proti Rusku, nýbrž proti tyranským vládám s nevyzpytatelnými režimy a případnými šílenci v čele. Takže ruští pozorovatelé jsou O.K. Neozbrojeni. V případě, že by se v Rusku něco semlelo a k moci se dostal nikoli upřímný demokrat jako pan Putin, nýbrž nějaký perfidní, cynický ex-plukovník KGB a radar by zaznamenal podivné raketové aktivity na území Ruska, lze tu neozbrojenou hrstku ruských vojáků na našem území rychle, ehm, neutralizovat.

Takže ano, pane Putine, my nemáme co skrývat, klidně ať hrstka vašich důstojníků do Brd přijede. A my se na oplátku podíváme na vaše základny – a začneme v tom mamutím podzemním bunkru velitelského a řídícího střediska pro vedení jaderné války, jež máte v útrobách hory Jamantau na Uralu. Potřebujeme totiž zjistit, jakou megatonáž nasadit pro úspěšnou penetraci, abychom v případě nutnosti mohli obsah toho bunkru, ehm, neutralizovat.

* * *

Tak nám včera TV Nova ukázala fenku, jež měla vyhřezlou dělohu. Dojemné - jako přejeté koťátko!

Když měla fenka vyhřezlou dělohu, nejedno oko laskavých diváků TV Nova ukáplo slzičku. Když je však kovovou, chladnou, ostrou kyretou vyškrábaná děloha ženy nebo dívky, aby bylo zabito její malé dítě – jak se to dennodenně děje na našich gynekologických klinikách – nechává to TV Novu a její diváky chladnými. Chladnými, jako ta kyreta.

Vyhřezlá děloha fenky – jímavá story. Masakr neviňátek v dělohách žen – nezájem, trivialita, non-story.

Symptom i epitaf naší civilizace zároveň.

Autor: Roman Joch | pátek 26.10.2007 10:58 | karma článku: 21.85 | přečteno: 2410x


Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Zdeněk Šindlauer

Váž. P. prof. Procházka, někde v Trutnově

stálo na pohlednici, kterou jednou ráno mému dědečkovi donesl do gymnazia trutnovský poštmistr osobně, neb jeho synátor kvintán zdatně plaval v české literatuře a jistá shovívavost pana profesora jevila se nanejvýš žádoucí.

22.7.2018 v 7:35 | Karma článku: 9.12 | Přečteno: 82 | Diskuse

Jan Pražák

Proč nemůžu přestat kouřit

Byl pátek večer a my na druhý den čekali návštěvu. Manželka pohlédla z okna a zamračila se. Vyčistila si brejle, koukla se znovu ven a zamračila se ještě víc: „Ta okna by potřebovala umejt.“

21.7.2018 v 17:05 | Karma článku: 21.90 | Přečteno: 672 | Diskuse

Stanislav Cigánek

M. Jan Hus: "kněžstvo připravuje cestu Antikristu"

Jak aktuální jsou tato slova Jana Husa i dnes, kdy už je i všem neznabohům zcela zřejmé, že "katolická církev" po druhém vatikánském koncilu opustila své původní učení.

21.7.2018 v 8:49 | Karma článku: 9.96 | Přečteno: 221 | Diskuse

Helena Vlachová

Tři týdny s arabskými studenty

Je mi jasné, že tímto svým blogem zvednu ze židle všechny rasisty v České republice, ale není mi lhostejné, jak se někteří lidé u nás dívají na lidi s odlišnou barvou pleti

21.7.2018 v 6:50 | Karma článku: 32.55 | Přečteno: 6906 | Diskuse

Marek Valiček

Muž i na pokraji nervového zhroucení

Někdy může být nerozhodnost až roztomile nakažlivá. Nikdy by ale k nerozhodnosti nemělo docházet ve frontách u kasy v obchodě s oblečením!

20.7.2018 v 11:22 | Karma článku: 34.88 | Přečteno: 2184 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4449
Roman Joch, ředitel Občanského institutu, www.obcinst.cz

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

více
Najdete na iDNES.cz