Paroubek se plazil do Kremlu, aby olízal Putinovi boty

15. 07. 2009 16:32:00
Suverénní země střední velikosti (ČR) uzavře s jinou suverénní zemí (USA) smlouvu o společné obraně. Třetí zemi (RF) se to nelíbí a proto hrozí jadernými raketovými údery vůči oné suverénní zemi střední velikosti. Nikoli proto, že by ta smlouva o společné obraně jakkoli ohrožovala tuto třetí zemi, nýbrž proto, že tato třetí země si nárokuje právo veta nad zahraniční politikou oné suverénní země střední velikosti - a vlastně celého regionu, v němž se nachází.

Obrazně řečeno, Paroubek se plazil do Kremlu po kolenou, olízal rudému plukovníkovi Putinovi zablácené holínky, a naznačil, že pokud bude opět premiérem ČR, Rusko právo veta nad českou zahraniční politikou de facto získá.

Pokud se tak stane, bude to návrat do doby z let 1989-1991, kdy se diskutovalo a rozhodovalo o geopolitickém postavení naši země; o tom, zda budeme součástí Západu, anebo šedou, kalnou, neprůhlednou zónou mezi Západem a Ruskem, plně přístupnou a otevřenou rejdům Rusů. Zda budeme svobodnou, suverénní a nezávislou zemí, anebo zda budeme pod kuratelou Kremlu, jenž bude mít vůči naší zahraniční politice právo veta.

„Finladizace“ – tak se tomu říkalo. Podle Finska, jež bylo od konce druhé světové války do pádu Sovětského svazu sice formálně nezávislou zemí, s vnitřní politickou autonomií; ale pokud jde o politiku zahraniční, plně pod kuratelou Moskvy, s jejím efektivním právem veta.

O tom, zda se tak stane, rozhodnou primárně říjnové volby. Což o to, mnohým socialistickým voličům by to nevadilo.

Ne již tak socialistickým elitám. Mnozí socialisté se nechtějí nechat finlandizovat. Nechtějí kráčet v šlápějích Jana Masaryka, který jel do Moskvy jako ministr svobodné, suverénní země a vrátil se domů jako Stalinův pohunek. Ostatně, ani nechtějí skončit jako Jan Masaryk...

Bylo to za socialistické vlády, co ČR vstoupila do NATO. Socialisté jsou socialisté, ale mnozí z nich chtějí být západními socialisty. Za své vzory nechtějí mít zrádce jako Günter Guillaume nebo agenty vlivu jako Gerhard Schröder, nýbrž velké západní sociální demokraty – a velké státníky – jako byl kancléř Helmut Schmidt.

Což ale znamená, že tito lidé v sociální demokracii se musejí Paroubka zbavit. Není to tak nemožné, jak by se mohlo zdát: Paroubek vrší chybu na chybu, ztrácí svou racionalitu a svůj pověstný klid. Z klobouka vytahuje jako bílého zajíce Brožovou a chce jí dosadit do Sněmovny stejným způsobem, jako Caligula dosadil do Senátu svého koně; sociální demokracie se bouří...

Paroubkův vzteklý čokl Rath opakovaně přestřeluje – a sociální demokracie se bouří....

Nevyšla kobylka Brožová, tak Paroubek forsíruje do Sněmovny kobylku Zubovovou. Sociální demokracie? Se bouří...

A tak dále, a tak dále.

A Paroubek? Na všechno tohle - včetně provalení svého čajového dýchánku u samovaru s rudým plukovníkem Putinem - reaguje vztekle jako malej vzteklej pejsek. Jako docela malinkej zuřivej pejsánek.

To není cesta k volebnímu vítězství. A socialisté to začínají tušit.

Autor: Roman Joch | středa 15.7.2009 16:32 | karma článku: 37.27 | přečteno: 2449x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Aleš Szabó

Zlo vane z východu. (nyní z blízkého)

Mnozí mí přátelé zastávají myšlenku, že veškeré zlo, které přišlo nebo hrozilo bylo z východu. Samozřejmě tím myslí Rusko a často s nimi souhlasím. Tentokrát však jde o bližší východ se západní tendencí.

16.9.2019 v 22:04 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 27 | Diskuse

František Skopal

Ostrá kritika teologie!

Je smutné, že existuje mnoho oblastí, ve kterých se současné křesťanství odklání od původního učení Ježíše Krista. A jedním z nich je právě teologie.

16.9.2019 v 15:26 | Karma článku: 8.30 | Přečteno: 332 | Diskuse

Jakub Moravčík

Levice a pravice filosoficky

O levici a pravici jsme historicky zvyklí přemýšlet hlavně v rozměru ekonomickém, o něco méně pak kulturním. Především ten kulturní rozměr má ale – mám za to – filosofické základy.

16.9.2019 v 11:41 | Karma článku: 9.26 | Přečteno: 304 | Diskuse

Beata Krusic

Parazit - aneb Pro vás, Karle...

"Vondráčková i Krampol truchlí." "Leukémie - jaká je šance na vyléčení?" Atakdáleatakdále. Zase ten bulvár, který má zase na kom kráááásně parazitovat.

16.9.2019 v 11:30 | Karma článku: 21.65 | Přečteno: 1161 | Diskuse

Beata Krusic

Odpouštět, či neodpouštět...

Ok, budeme pokračovat:-). V tom věčně aktuálním tématu odpouštění-neodpouštění. (Snad už jen pro tu zajímavost, že já v noci - přesně na tohle téma chtěla psát, ale pak jsem to vzdala a vrhla se do říše snů...... A Vy?

16.9.2019 v 6:54 | Karma článku: 10.54 | Přečteno: 413 | Diskuse
Počet článků 144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4462
Roman Joch, ředitel Občanského institutu, www.obcinst.cz

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

více

Najdete na iDNES.cz