Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

brutusacek

proboha

a proč USA nepřinese svobodu do KLDR, poslední skanzen krutého komunismu na planetě, kde gulagy jsou na denním pořádku? jo aha žádná ropa....

0/0
29.7.2011 23:49

paxxtor4u

Úlitba ODS

Roman nemá zapotřebí sepisovat takové pamflety. Kdybych nevěděl, že Joch má načteného Akvinského a dobře ví, jaké jsou zásady spravedlivé války a jakého člověka je možné zbavit života, šlo by o pouhou neznalost. Až příliš okaté a zřejmě po vůli Nečasovi. Hold, za funkce se musí platit třebas i ztrátou reputace!

0/0
12.6.2011 13:48

Soros

V 21. století?

Na jedovatého hada klackem? Proč? No to jsou mi názory? Myslel jsem, že pan Joch je komplexní osobností, když ho propaguje premiér do vysoké funkce? A on má jen načtené a marketingově prezentované informace, jinak je to ... (doplňte si sami)!!!

Článek o Kaddafim mohl být zajímavý, ale bohužel dál nečtu. Tady se nepoučím. Škoda času.

Ještě jsem si vzpomněl na jednoho ředitele školy jak nechal posrážet vlaštovčí hnízda z fasády školy. To je stejná úroveň.

0/0
28.5.2011 8:13

kaktusak

A co takhle vyřídit Jocha a stáhnout se?

Levice by měla být neloajální k buržoaznímu režimu. A sice vždy, nejen v případě agresivní války (i když to je v podstatě vždy).

Stejně tak by levice měla být neloajální ke "spojencům" ze Severoatlantického paktu. 

0/0
29.3.2011 21:12

strycek-Joe s.r.o.

Važte slova Jochu

Vy sám jste do jisté míry součástí současného režimu, nevyzývejte proto prosím k agresi vůči jiným suverénním státům - i když se Vám může třeba zdát, že ty naše, severoatlantické masakry, jsou nějak humánnější než masakry někoho jiného. Myslím, že tomu tak není X

0/0
29.3.2011 16:34

Gašpo

Tentoraz nesúhlasím s Vašim záverom

A dosť ma prekvapil, pretože vyznieva ako opatrná, plíživá podpora a ospravedlnenie pre následnú pozemnú operáciu.

Pán Joch Vy ste bezpochyby chytrý človek a neverím tomu, že ten problém nechápete do hĺbky. To, čo ste tu napísal je s prepáčením len neúprimné povrchné slohové cvičenie.

Sám dobre viete že len zvrhnúť Kaddáfího a potom odtiaľ utiecť nevyrieši vobec nič.

Potom prídete zase s nejakým slohovým cvičením, ktoré bude dopredu ospravedlňovať "dočasnú" vojenskú prítomnosť západných pozemných jednotiek v Líbyi?

0/0
29.3.2011 15:23

Gašpo

K tomu ešte dodávam:

Chápem, že ako zamestnanec úradu vlády si už nemožete dovoliť ten luxus a písať čo si skutočne myslíte. Nie je v takom prípade ale lepšie sa zdržať vyjadrenia?

Alebo to bol priamo vládny úkol?

"Nech to uznávaná autorita napíše tak, aby sa vlk nažral a koza zostala celá.":-/

0/0
29.3.2011 15:40

myskamiki

kdyz

se podivame sto let zpet na Afriku a jeji vyvoj, tak vse co se tam deje ted, je vina kolonialnich mocnosti. A nejvetsi byla, ze se v sedesatych letech sbalili a nechali v jednotlivych statech pohromade kmeny, ktere se nesnasely a nesnasi. Situaci dobre popisoval polsky novinar Kapuczinski.

Takze me vychazi, ze jedine vychodiska jsou, bud v Africe vubec nikde nezasahovat nebo obnovit kolonie. Nic mezi tim

0/0
29.3.2011 15:42

Niktor

My a oni

Když si odmyslím ten tradičně jochovsky nabubřelý tón, tak v podstatě i souhlasím. Nicméně mám vážnou výtku proti tomu primitivnímu dělení "My - Západ" a "Oni" (Nezápad). Připadá mi, že když se Češi takhle pateticky řadí k té "Západní civilizaci", tak se chovají jako takový malý třídní otloukánek, ze kterého mají všichni prču, ale on se stále snaží vlísat se do party "velkých kluků" a ostatním i sám sobě namlouvat, že k nim patří a oni ho berou. Tím, že řeknete "My Západ" hned Českou republiku s vypnutou hrudí stavíte vedli USA, Británie atd. Ale jak se na nás tváří například Sarkozy, jehož země intervenci do Libye vede? Z jeho opovržlivých výroků na adresu Česka rozhodně nemám pocit, že když on říká "My Západ", tak přitom myslí i na nás... A my jako Češi snad někde intervenujeme? Zachraňujeme někoho? Spoléhá někdo na nás? Vždyť mi na takové zásahy ani nemáme prostředky. Kdyby jsem se snad připojili k letkám Francie, tam jsem tam jednak s těmi našimi lehkými bitevníčky směšní,

0/0
29.3.2011 15:09

Niktor

Re: My a oni

druhak by nám jim půlka popadala v důsledku technických závad a zbytek by sestřelili děcka šutrama.

A když se divíte, proč Saúdská Arábie, jakožto jeden z nejtužších režimů na světě, nechce nadšeně podporovat povstání proti arabskému diktátorovi, tak si děláte legraci, nebo tím demonstrativně ukazujete, že od skutečné moci v české zahraniční politice je vás třeba držet co nejdál?

Sám mluvíte, že pro intervence je přijatelná při prosazování svých zájmů a zároveň ideálů - myslíte si, že zájmy a ideály Saúdské královské rodiny jsou v souladu s podporou povstalců proti Kaddáfímu?

A proč vlastně Češi, Slováci, Poláci a Rusové nemohli sami ochotně vyřešit (či alespoň zaplatit) intervence do konfliktů v bývalé Jugoslávii? Bylo to selhání slovanských zemí?

0/0
29.3.2011 15:17

Coldboy

Re: My a oni

Ale Saudská Arábie je přece členem Ligy arabských států, která vytvoření bezletové zóny podporuje. Není snad logické, aby se problém v regionu začal řešit od nejmenších celků postupně k těm největším?

0/0
29.3.2011 15:47

Pavel Skeptik IV

Re: My a oni

My jsme západ! Od dob sv. Václava! To, že jsme se na 40 let omylem dostali do Asie, na tom nic nemění!

0/0
29.3.2011 21:07

Hulu

vyhrajeme ...

 a pak už to nějak dopadne

0/0
29.3.2011 15:07

mam.kvalitni.nazory.2

Evropa uz nema ani respekt, ani duveru:

1.

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/228937-nalety-na-libyi-se-zacaly-chystat-uz-loni-tvrdi-francouzsky-analytik.html

2.

http://zpravy.idnes.cz/nad-libyi-se-kona-prehlidka-stihacek-zbrojovky-souperi-o-prizen-kupcu-1eg-/zahranicni.asp?c=A110328_181314_zahranicni_aha

0/0
29.3.2011 14:57

jendazmoravy

Důvěryhodnost a respekt

Autore, dvě věci:

Respekt si Evropa tímto zásahem upevnila - prostě technicky to proti armádě jednoho afrického státu zvládá.

Důvěryhodnost naopak Evropa ztratila. Představte si, že jste africký prezident. Letos si s Vámi evropští potentáti pořásají rukou a pořádají recepce na vaši počest a příští rok na Vás pošlou bombardéry. No věřil byste ještě někdy takovému napoleonkovi?

0/0
29.3.2011 14:42

Saša

Sv. Otec Benedikt XVI. to vidí jinak.

http://tisk.cirkev.cz/ze-zahranici/benedikt-xvi-k-situaci-v-libyi/

 Vzhledem ke stále dramatičtějším zprávám, které přicházejí z Libye, roste moje úzkost, pokud jde o bezpečí a pokoj civilního obyvatelstva, i moje obava z vývoje situace, poznamenané užitím zbraní. Ve chvílích velkého napětí se stává naléhavějším požadavek využít veškerých prostředků, kterými disponuje diplomacie, a zastat se i nejmenších náznaků otevřenosti a vůle ke smíření mezi všemi zainteresovanými stranami při hledání pokojného a trvalého řešení

0/0
29.3.2011 14:32

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz